Nejnovější recenze ze sekce LCD monitory

kaufly kaufly

Přidáno: před 7 hodinami

(naposledy upraveno před 7 hodinami)

Osobně používám počítač jen na občasné procházení internetu a sledování filmů. Tenhle levný monitor 24 palcový mi to vše umožňuje ve skvělé kvalitě a za dobrý peníz. Jako nenáročný uživatel hodnotím tento monitor na výbornou. :))

Eizo CS2730

Eizo CS2730

Londo Londo

Přidáno: před 9 hodinami

• Perfektní vyrovnaný obraz v celém spektru.
  • Perfektní uniformita.
  • Adobe RGB.
  • Možnost HW kalibrace a Color Navigator.
  • 5 let záruka
  • Cena.
  • Lehký ips-glow.

Vybíral jsem "multifunkční" 2K monitor - grafické práce, zpracovávání fotografií, programování - nikoli herní. Po cca 2 měsíčním rozhodování a čtení různých recenzí a návštěv prodejen jsem vybral vybíral mezi 4 kandidáty DELL2716D ,Benq SW2700PT, NEC PA272W, EIZO CS 2730. Nejedná se o úplně porovnatelné kategorie, ale přidám stručné subjektivní srovnání.
DELL2716D - používán v práci na vývoj-ne na grafické práce Celkem dobrá uniformita podsvícení patrná jen v úplné tmě-funkce kompenzace podsvícení funguje ne tak výrazně, jak bych očekával, viditelný IPS-GLOW, dobrá deltaE<2 měřeno sondou Xrite i1 Pro, subjektivně lehký přechod barev napříč celou obrazovkou ze zelené do červené - asi částečně způsobenou horší polarizační fólií a IPS Glow efektem, v případě výběru 2K monitoru s Adobe RGB do 13K vypadá jako velmi dobrá volba.
Benq SW2700PT - barevné podání velmi podobné EIZU, delta E vycházela dokonce lepší u daného kusu než u CS2730, nicméně po delším laborování se ukázalo, že zde byl problém s uniformitou. Problém nemusí být patrný na první pohled a pokud člověk nemá větší požadavky na vyrovnanost v celém spektru, tak si dané nevýhody nemusí povšimnout.
EIZO CS2730 - předváděcí kus na prodejně v EIZO showroomu měl viditelný prosvit(je možné, že to bylo způsobeno nastavením funkce DUE - která sice nelze vypnout, ale měla by mít 2 módy), přičemž pří samotné demonstraci mi bylo sděleno, že se jedná o standardní jev a že člověk musí monitor provozovat při dostatečném zdroji světla. S tímto faktem se ale člověk v této cenové kategorii smiřuje docela těžko, pakliže člověk má zkušenost s výrazně levnějšími monitory, které tímto neduhem netrpí.
Nicméně při samotném nákupu jsem vybíral na nejmenované prodejně mezi Benq SW2700PT a EIZO CS2730, které jsem na místě otestoval sondou. Co se týče výsledků, tak CS2730 netrpěl prosvitem a byl výrazně vyrovnanější napříč celým spektrem. Testovaný Benq měl výraznější odchylky a rozdíl až 300K co se týče uniformity. U CS2730 je také lehký IPS-GLOW, ale pořád je celkově lepší než u ostatních modelů. Celkově je obraz perfektní a ze všech 3 modelů (Nec PA272 jsem nezkoušel) jednoznačně nejlepší. Pro Eizo bych ještě bral jako plus i sw Color Navigator, který je velmi intuitivní.
Na závěr bych ještě upozornil při výběru monitoru, že napříč všemi značkami je různá kusová variabilita a některé nedostatky nemusí být patrné na první pohled na prodejně. V případě větších očekávání doporučuji si třeba i zapůjčit sondu a monitor prověřit.

IIyama X2481HS

IIyama X2481HS

Ověřený zákazník SOFTCOM.cz Ověřený zákazník

Přidáno: před 10 hodinami

Zakoupeno v SOFTCOM.cz

• reproduktory v podstaně nefunkční-šíléný zvuk

Obraz dobrý, ovládání na zadní straně-špatné, není český návod. Příště bych nekoupil.

Nastavení parametrů: Složité
MSI Gaming Optix AG32C

MSI Gaming Optix AG32C

Ověřený zákazník K24.cz Jirka Th.

Přidáno: včera, 11:47

Přidáno: včera, 10:47

Zakoupeno v ocOSTRAVA

• Velikost
  • malá šířka rámečku
  • Stojan je vachrlatý, monitor je stále trochu nakřivo, nutnost podložení
  • Celkově zpracování plastů nic moc

Philips 243V5LHSB5

Asus VP239H

Asus VP239H

Přidáno: 15. února 2018

Zakoupeno v CZC.cz

Perfektní obraz, skvělá cena, obrazovka má i reproduktory, což všech usnadní.

Asus VP247QG

Asus VP247QG

Ověřený zákazník ExaSoft.cz VLK

Přidáno: 14. února 2018

Zakoupeno v ExaSoft.cz

vyrobek mam jen kratce spokojen

BenQ GW2270HM

BenQ GW2270HM

Přidáno: 14. února 2018

Zakoupeno v CZC.cz

Horší zvuk ale jako zvuková kulisa dostačující.
Obraz super.

• Odezva 4 ms
  • VA panel
  • (FlickerLess) a redukce modrého světla BlueLightFilter
  • Stabilní a hezký podstavec
  • V návodu chybí popis některých zkratek z menu nastavení, např. jsem nevěděl co je OD - Normal, nebo ACM - On, musel jsem googlit
  • Menu je v několika jazycích včetně polštiny, ale čeština chybí
  • Modrá kontrolka zapnutí svítí velmi intenzivně, v noci při práci a hlavně hraní či sledování filmů to dost ruší (vyřešil jsem přelepením modrým proužkem z el. izolační pásky čímž se intenzita svitu zredukovala na mnou přijatelnou mez). toto ale asi bude sujektivně každý vnímat jinak. Když je monitor vypnutý, nesvítí nic vůbec, což naopak vítám, protože standby kontrolky na všem možném pak svítí v noci v pokoji i když je vše vypnuté...
  • Spotřebou řazen jako B

Poslední dobou jsem měl unavenější oči jak se alespoň domnívám ze svého monitoru BenQ 22 Senseye a také jsem se chtěl podívat po trošku něčem větším. Po opravdu dlouhé volbě jsem zvolil tento a nelituji. Obraz je parádní, k očím je šetrnější a velikost 24 mi také sedí. Navíc má odezvu 4 ms což by mělo být kladem při hraní her (předchozí měl 5 ms) byť odborníci tvrdí, že rozdíl 1 ms nikdo nepozná a nepostřehne. Monitor došel solidně zabalený jen s DVI kabelem (řešil jsem dokupem kabelu DVI - HDMI) a se dvěma napájecími kabely pro naší klasickou zásuvku a americký trojkolík. Stojan byl na dvě části, bylo nutno jej jen sešroubovat k sobě a zacvaknout do monitoru. Na rozdíl od jiných jde i naklápět, posouvat nejde. Ovládání je jednoduché pomocí tlačítek v pravém dolním rohu. V menu je i nastavení hlasitosti byť monitor (tento typ) repro nemá. Zkoušel jsem na něm hrát v plném rozlišení (full HD) Far Cry 4, Metro 2033 REDUX atd.. a obraz je parádní, nikde nic ,,nemaže'' a nešmouhuje, takže hráči se nemusí bát, že tento monitor nebude stíhat při hraní PC her...

V souhrnu je to výborný monitor za slušnou cenu.

LG 23MP68VQ

• Tenké rámečky
  • Barvy
  • Nastavení paramerů
  • Ovládání joysticekm
  • Otvory pro šrouby jsou umístěny poměrně vysoko, musel jsem podložit stojan, abych měl monitory v dostatečné výšce
  • Led dioda při režimu spánku bliká
  • Spodní lišta (a celá zadní strana) je lesklá, jdou na ni vidět otisky a prach

Za tuto cenu myslím žádný lepší monitor není. Hledal jsem monitor pro práci, který by měl co možná nejtenčí rámečky z důvodu umístění dvou vedle sebe. S tímto jsem maximálně spokojen, výborné barvy, výborné pozorovací úhly, jednoduché ovládání a nastavení parametrů.

Stojan v balení ohodnotit nemůžu, nezkoušel jsem.

LG 29UM69G

LG 29UM69G

Ověřený zákazník Extreme Digital Zrt. Dasis

Přidáno: 12. února 2018

Zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• Nejsem odborník. Syn je nadšenej.

AOC AG352UCG

AOC AG352UCG

• dobre pozorovaci uhly
  • G-sync
  • backlight bleeding
  • silene ovladani joystickem

Na praci (eclipse a jine IDE) a hry je to vynikajici, uzasna plocha
Na filmy, to neni spatne, ale chce pokud neni film ve formatu 21:9, tak zamrzi cerne okraje
Na web je to spis k nicemu, dost webu ma uzkou nudli a docela casto jeste ne na stred, ale zarovnanou doleva, takze, by to chtelo nejakou funkci jak zmensit okno prohlizece na sirklu webu a pripnout do prostredka obrazovky

Samsung LC24F390FHUXEN

Samsung LC24F390FHUXEN

Ověřený zákazník MALL.CZ flashjim

Zakoupeno v MALL.CZ

S monitorem zatím všeobecná spokojenost.

Eizo EV2455

Eizo EV2455

Ověřený zákazník Megapixel.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 11. února 2018

Zakoupeno v Megapixel.cz

Výborný monitos s mnoha funkcemi, ale především kvalitní zobrazení a ppohoda pro oči. Používám s kalibrací pro věrné náhledy fotek pro tisk.

HP E233

HP E233

Ověřený zákazník PeKro spol. s r.o. Hanka

Přidáno: 10. února 2018

Zakoupeno v PeKro spol. s r.o.

• Vypadá moc hezky, zatím krátká doba používání.

Philips 240V5QDSB

Philips 240V5QDSB

MarkTSB MarkTSB

Přidáno: 9. února 2018

• IPS - bezvadné pozorovací úhly
  • rozlišení FULL HD
  • nechybí HDMI konektivita

pod 3000 kč sehnat 24" nový fullHD displej typu IPS s perfektními pozorovacími úhly, včetně digitální konektivity dvi, hdmi, co byste chtěli víc ?

Přidáno: 8. února 2018

Zakoupeno v CZC.cz

• funkce na tlumení modrého světla

pomalá odezva, při listování we wordu a v prohlížeči je na textu dost poznat...

AOC E1759FWU

AOC E1759FWU

Vlasec Vlasec

Přidáno: 7. února 2018

• praktický stojánek k notebooku
  • kapsa na přenášení
  • ideální rozlišení (subjektivně)
  • malá hmotnost
  • napájení přes USB
  • nic moc barevné podání
  • otřesné pozorovací úhly v poloze na výšku
  • divné pískání (tiché a dá se na to zvyknout)
  • barvy dost do modra a nejdou měnit
  • pomalá odezva

Chtěl jsem druhý monitor ke svému stolnímu počítači, ideálně aby měl podobnou rozteč pixelů jako ten, co už mám, s pivotem, a při postavení na výšku byl podobně vysoký jako moje 27" obrazovka. Tyhle věci to splňuje, při postavení na výšku je jen o kousek vyšší.

Je to ale TN s otřesnými pozorovacími úhly, když je na výšku. Takže se vlastně ani pivot nevyplatí používat. Monitor nemá nastavení jasu a kontrastu, dá se leda nastavovat softwarově. Displej má poměrně velkou latenci, možná i desetinu sekundy, například na hraní je tedy nepoužitelný.

Pro účely, kterým má sloužit, asi poslouží dobře. Jako druhý monitor k notebooku je to jednodušší řešení než většina ostatních, a vzhledem k použitému stojánku se ani nemá tendenci nad notebook moc vyvyšovat. Barevné podání se oproti většině notebooků až tak moc neliší a USB a přenosný charakter jsou nesporné výhody na cestách.

Nastavení parametrů: Složité
Pozorovací úhly: Špatné - změna barvy při malém vychýlení
AOC Q3279VWF

AOC Q3279VWF

Ujo Jura Ujo Jura

Přidáno: 6. února 2018

(naposledy upraveno 6. února 2018)

• 2560X1440
  • všechny možné kabely
  • cena (o tom žádná)
  • AOC značka
  • lesk
  • barvy se mění dle úhlu pohledu
  • spotřeba 30-45w dle jasu
  • není polohovatelné

Za 6000.-kč naprosto bezkonkureční QHD display (16:9),pokud tedy nechcete ultra wide.Na profesionální grafiku to není (i po kalibraci a ICC profilu) je tam stále odchylka (dost modré).Na některých webech si stěžují na ghosting při hraní her.No musím přiznat ničeho závažného jsem si nevšim (tedy ano trochu je to neostrý při rychlých přechodech).V krabici jsou všechny potřebné kabely.Monitor není matný a opravdu to chce zvážit kde jej budete mít,abyste se na sebe nemuseli dívat.