Recenze LG 29UM68-P

• Ultrawide - šikoroúhlý
  • IPS
  • RGB 8 bit - krásné barvy
  • Dobrá odezva
  • 75hz nedosahnete s nvidia grafikou tedy geforce(pouze standartnich 60hz). Bohužel jde o klamavou reklamu od výrobce. 75hz bez frame skippingu dosahnete pouze s grafickou kartou od AMD.

Pavel

Pavel

Přidáno: 4. října 2017

• Žádné vadné pixely ani subpixely, žádný backlight bleed
  • Velmi slušný obraz
  • Zcela dostačující odezva
  • Použitelné vestravěné reproduktory
  • Formát 21:9
  • Možnost softwarově dělit obrazovku na části
  • Nemožnost výškově nebo do stran nastavovat monitor
  • Vlastně žádné výstupy krom těch grafických
  • IPS glow
  • AMD freesync nefunguje spolehlivě (možná jen moje chyba)

Tento monitor vlastním skoro půl roku a hned na začátek řeknu, že jsem s ním velmi spokojen. Ergonomie je nic moc, monitor nelze nijak výškově upravovat, leda tak podložit knížkama :-) lze jej pouze naklopit v horizontálním směru, toť vše. Pivot taky nelze. Žádné USB porty nebo výstup na sluchátka se nekonají. Reproduktory, na to že jsou vestavěné mají docela slušný zvuk a v kanclu na rádio, nebo na poslech mluveného slova docela dobře poslouží. Já sám je používám, jelikož nejsem audiofil a ovládání hlasitosti nebo funkce MUTE je na monitoru natolik pohodlné, že jsem klasické reprobedničky nezapnul už ani nepamatuju. Ovládání menu je celkem v pohodě, ono toho tam zas tak extra moc není. Obraz je myslím poplatný technologii IPS, tedy dobré barvy, super pozorovací úhly, ultrarychlé střílečky nehraju, takže odezva je pro mně úplně OK a jediné, co je vlastně jako zápor je IPS glow, ale to patří k technologii panelu. Panel nemá žádné vadné pixely ani subpixely, žádný backlight bleeding. 75hz technologii (freesync) ale nepoužívám, nefunguje spolehlivě (možná jsem lempl, ale je fakt, že i na různých fórech se uživatelé s problémy dost potýkají). Nicméně normální vertikální synchronizace na 60hz je pro mně úplně dostačující. Teď tolik probíraná velikost panelu. Někdo říká, že cokoli menší než 34" je malý a hotovo. V obchodu jsem viděl 25" ultrawide monitor a je fakt, že to už mi přišlo opravdu hodně malý a nevhodný skoro pro cokoli. 29" mi přijde dostačující a práce i zábava jsou na tomto monitoru o mnoho lepší než na mém předchozím 24" 19:10 monitoru. Obrazovku lze s utilitou od LG rozdělit několika způsoby, ale při velikosti 29" je použitelné pouze rozdělení obrazovky na 2 poloviny. Okno v okně asi taky, to mě nějak neoslovilo. Nicméně i to rozdělení na dvě půlky je na práci opravdu praktické (na jedné straně zdroj, na druhé word). Hraní je na monitoru z mého hlediska parádní, jen u starších titulů, které skoro nikdy ultrawide nepodporují je někdy problém je v tomto rozlišení rozchodit. Abych vše nějak shrnul, tak monitor se u mně usadil a dokud někdo nepřijde s něčím ještě lepším, tak jiný, naž ultrawide monitor nechci. Rád bych 34", ale to je spojeno krom vyšší ceny monitoru také s dalšími náklady, jako procesor a hlavně dost silná grafika, která by 3440x1440 utáhla, takže ještě nějakou dobu zůstanu u tohoto monitoru, se kterým jsem já osobně velmi spokojen a práce i zábava (film na celou obrazovku je fakt super) jsou pro mně o dost radostnější. Vše v recenzi řečené je samozřejmě můj subjektivní názor, takže kdyby něco, nestěžujte si :-)

Nastavení parametrů: Jednoduché

Sargas

Přidáno: 14. května 2017

• Kvalita provedení
  • Kvalita obrazu
  • Vhodný na práci, sledování filmů i grafické úpravy
  • Zabudované reproduktory
  • Perfektní pro práci, zábavu, filmy, hry
  • sRGB 99%
  • 75Hz
  • FreeSync
  • PIP a ScreenSplit
  • Nahradí dva monitory vedle sebe
  • Při sledování nekvalitních videí, nebo videí v málem rozlišení, jsou po stranách černé široké pruhy.

Luxusní QHD monitor nabízí vysoké rozlišení 2560 x 1080, dokonalý obraz s IPS panelem a také neskutečně velikou úhlopříčku obrazovky 29“. Najdete zde přednastavené režimy pro dokonalé sledování filmů a seriálů, či hraní náročných her a také inovativní technologie. Monitor si oblíbí zajisté každý. Je vytvořen pro hráče, kteří si tak mohou vychutnat dokonalou hru pokaždé, když mají chuť. S vestavěným audiem stereo reproduktorů o síle 5 W si můžete také vychutnat perfektní zvuk. Perfektně se také hodí pro grafiky, fotografy a také pracovníky v technických vývojích.

sRGB více než 99%. sRGB je standardní barevný prostor ideální k reprodukci barev. Díky 99,5% pokrytí spektra sRGB je tento LG monitor skvělým řešením pro profesionální fotografy, grafiky či každého, kdo hledá vysoce přesné barvy za každých okolností.
Díky On-Screen můžete monitor ovládat pomocí šikovných oken v nastavení monitoru. Můžete rychle a snadno nastavit jas, hlasitost, předvolby režimu obrazu, nebo prostě jen rozdělit obrazovku na několik částí. Můžete vše tedy nastavit jednoduchým kliknutím myši, namísto pevných tlačítek na monitoru.

Nastavení parametrů: Jednoduché
Viditelnost za denního světla: Výborná