BenQ GW2780

Stylový monitor s technologií péče o zrak, 27 palců, 1080p GW2780 Ohromující displej Full HD Panel IPS s širokým pozorovacím úhlem Design tenkého rámečku, bezokrajový...
3 689 Kč
Garantovaný nákup z CZC.cz

Skladem • 1 varianta99 Kč94 % • 23 294 recenzíDalší informace
Do 2 týdnů • 1 varianta69 Kč97 % • 61 121 recenzíShop roku 2022 - VítězDalší informace
Skladem • 1 varianta69 Kč97 % • 96 866 recenzíShop roku 2022 - VítězDalší informace
Skladem • 1 varianta59 Kč95 % • 243 156 recenzíUdržitelný e-shopDalší informace
Info v obchoduZdarma97 % • 52 793 recenzíShop roku 2022 - FinalistaDalší informace
Skladem • 1 varianta35 Kč94 % • 6 162 recenzíDalší informace

• Cena v akci 3691,-Kč nemá chybu
    • Koupil jsem 2ks, jeden ks vypálená pixela v horní části

Super monitor nemá chybu

• , zakoupeno v MALL.CZ

Výrobek OK, vybral jsem si ho na základě popisu, který u výrobku byl a nezklamal.

Úhlopříčka displeje
Verze HDMI
1.4

Stylový monitor s technologií péče o zrak, 27 palců, 1080p | GW2780

Ohromující displej Full HD

Panel IPS s širokým pozorovacím úhlem

Design tenkého rámečku, bezokrajový

Gross Weight (kg) 6.5

Special Features

AMA

HDCP 1.4

Dynamic Power Saving (DPS)

Flicker-free Technology

Bright Intelligence (B.I.)

VESA Wall Mounting 100x100

Tilt (down/up) -5~20

K Locker

OSD Language 18 Languages (English / Francais / Deutsch / Italiano / Espanol / Polish / Czech / Hungarian /Korean / Romanian / Netherlands / Russian / Swedish / Protuguese / Japanese / Chinese / S-Chinese / Arabic)

Included Accessories

Windows® 7 Compatible

Windows® 8 Compatible

Windows® 8.1 Compatible

Windows® 10 Compatible

Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 variantaZdarma100 % • 35 recenzíDalší informace

Dokumenty

• Cena v akci 3691,-Kč nemá chybu
    • Koupil jsem 2ks, jeden ks vypálená pixela v horní části

Super monitor nemá chybu

• , zakoupeno v MALL.CZ

• Podívejte se, kde můžete produkt koupit:

Skladem • 1 variantaZdarma100 % • 35 recenzíDalší informace
  • , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

S monitorem jsem spokojený, využívám jej jak v práci tak i doma. a vřele doporučuji.

• , zakoupeno v MALL.CZ

Slušný produkt za dobrou cenu.

• , zakoupeno v MALL.CZ

Vzhledem k ceně velmi kvalitní monitor.

• design
    • matný povrch dospleje ( i za svitu slunce zboku stále bezproblému)
    • optic.senzor - Eye Care, regulace dle vnějš.jasu
    • IPS technologie
    • porty VGA,HDMI,Display port, Line IN i OUT
    • 1) problematické menu (řídící SW)
    • 2) bez náročného nastavování nedosažitelná černá
    • 3) z pohledu krátkozrakého člověka : problematická ostrost a čitelnost pro krátkozraké snad i vlivem hrubého rastru vzhledem k velikosti plochy

Netvrdím, že je špatný má navzdory ceně technologicky chvalitebné technologie od nichž výrobci vlivem času kvůli vyšším ziskům(apod.) ustoupili ( a ani mnohem dražší modely BENQu i dalších výrobců tyto nemají kupodivu osazeny !!! (světel..čidlo + EYE CARE), sám mám vadu zraku, ale mohu porovnávat, než jsem jej koupil dlouho jsem o něm hledal vše co šlo vč.recenzí, proto popíšu mé dojmy, snad to pomůže aspoň krátkozrakým (neb zdraví lidé netuší jak lidi s oční vadou vyčerpává namáhat zrak a kolik sil jim to bere) :

Po prvním zapnutí šok : svítil asi na max., místo černé šedá (hned jsem začal ladit v setupu monitoru, netušíc že to skoro nemá konce)

PROBLEMATICKÉ MENU : velmi komplexní a tím i komplikovaný a v kombinacemi s inteligentními funkcemi dochází k nešťastným kombinacím/zásahům inteligence a obraz je pak často pro daný režim horší, než bez volby dané optimalizace. Vlivem času vypínám pro stabilní barvy/obraz/kontrast.

RYCHLE NEDOSAŽITELNÁ ČERNÁ : (podklad svítí více (černá je pak šedá nebo méně, (toho dosáhnout je umění přednastavené režimy a automat.regulace pořád vše mění je to problematické ..a pak se víc namáhají oči a černý text na webu pak připomíná odstím šedé - zase trpí oči (v multimédiích to vede k nižšímu kontrastu (1000:1 snad jedině s dokonalejším ovládacím SW a lepším sladění s panelem - problém je nejen kontrast černá/bílá (díky svítící černé) ale i různé barev,nádechy přednastavených režimů - např.FOTO režim byl zprvu po standartním jediný nejlépe vyhovující ale časem nabral nádech "do modra"...snad jen resetovat menu/nastavení monitoru by mohlo pomoci - již jsem 1x dělal)

OSTROST-PROBLEMAT.ČTENÍ PŘI NATIVNÍM ROZLIŠENÍ : (řešením pro mne s tímto jsou brýle do dálky a vzdálenost od monitoru min.50cm, popř.zoomovat, nebo přepnout rozlišení pod 1600x900 třeba i 1366x768), ve full HD je text na webu tvořený 1px silným písmem obtížně čitelný - bolí z něj oči (pro krátkozraké je to až k nevolnosti). Dolaďování vede jen k horším výsledkům, default - STANDART nastavení není špatné (po čase ...neb zprvu mi svítil jako hrom a místo černé byla šedá) přitom ale testovací obrazce pro nastavování monitorů ukazují správný jas i kontrast (tedy obrazovka i technologie mají svá pozitiva), ale např.při zvyšování ostrosti z default.průměr.hodnoty vede k rozostřování písma/hran atd. - asi optimálně nechat průměrné hodnoty u většiny voleb jako byly v defaultu. Při zapnutí herního modu se texty např.z webu (vmax.= nativ.rozlišení (1 pixel.silné fonty) stanou neostrými a dokonce mění barev.nádech z šedočerné na modrošedou modročernou apod. ..toto u starého LCD ani u DELLu jsem se naštěstí nedočkal...ve hrách to kupodivu nevadí.
    Duchy apod. jsem nezaznamenal (AMA apod.inteligence raději vypínám), ale FPS krom Crysis dávno nehraju. Pozn.: S tímto LCD máte např. v Crysis2 i v noci zaručenou viditelnost na klávesnici a okolí, ale bohužel za cenu malého kontrastu neb černá ve tmě (noc) neexistuje - prosvítající černošedá (a to mám gamu v Crysis ne na přednastaveném průměru ale na 0 !!! (u GeForce v control panelu mám default jinak to tmavne anebo zesvětluje)

Barevné podání : pestré barvy, IPS je má trochu víc svítivější než stará LCD (ale oproti mnou zmiňovaným monitorům ne tak dramaticky) , ale oproti 4 roky staré TV (taky IPS) neumí ani zdaleka temnit černou (ta svítí více (šedá barva - při zapnutých optimalizacích obrazu+Eye care apod.) či méně (při vypnutí optimalizací a Eye care (neb toto deaktivuje přístup k jasu+kontrastu,gamě atd...) a tím se více namáhá zrak. Přitom ovládací menu má nádhernou černou jak má být ale tuto dosáhnout je u mého 2780 věda a i po desítkách pokusů a snažení zatím nemožné. Až 3.den po zapnutí a za denního světla ji tam mám (volba režimu obrazu - uživatel, jas+kontr.50/50, vypnuté eye care, většina hodnot na polovině stupnice)... tak m ám pocit jako by se monitor sám dokalibroval i dle okolního světla a čím déle ho mám tím se mi obraz zdá slušný. Před pár min.sem prošel jedno elektro s monitory a koukal do obrazovek, ač full HD vždy tam pouštěli signál o pár tříd nižší konkrétně z NTB s 1600/900 a díky tomu bylo písmo a vše na reklamních obrázcích o něco jiné )

Svítivost na 50% jasu optimum, při světlejším prostředí nutno přidat ale i pro hry je nutno ji vyhnat nad 60 (aby byl dostatečný kontrast neb ten se se snížením jasu u tohoto monitoru dramaticky vytrácí)(optimum jasu pro hry do 65 - 75), v noci pak na práci stačí 35 (a furt bílá svítí o něco víc ale černá kupodivu slábne/zešedne !!! ( u mě) a tak nastavení monitoru ladím už 3dny a žasnu jak režimy které byly skoro OK mají některé najednou např.modrý nádech apod., RGB lze měnit ale automatika si to přenastavuje ale zdá se že ne vždy od defaultu ale od nějakého dalšího "stavu", proto jsem ji nakonec povypínal a nastavuju si sám. I tak ale na menších úhlopříčkách jiných výrobců jsem do toho nemusel furt vrtat ale tady to pořád není "ideální" zvl.,když místo černé vidím často šedou - tak zase zkouším/prověřuju popř.ladím nastavení a furt dokola...možná BENQ tuto technologii (čidla jasu + EYE CARE) ladí a testuje u těchto nejlevnějších než ji časem osadí i do těch dražších.

S ničím z výše uvedeného jsem se u historického LCD 17“NECu(dosud užívaném) ani 24“IPS DELLu nepotýkal a nemusel řešit a trávit s tím hodiny času. Proto to píšu, moc chválím detekci jasu (sensor + technologii EyeCare (tato však u této obrazovky asi naráží na nějaké technolog.problémy, neb po automatickém snížení jasu mi z černé občas dělá svítící šedočernou popř.se mi vytrácí kontrast a v noci jednou nechala svítit displej krásnou bílou (až jsem žasl že víc nepotemnila) ale dnes bez okolního světla ji stáhla natolik že z ní byla slabě nažloutlá plocha – tak nevím jestli je chyba u mě nebo v nějakém levném komponentu či SW – ale to čidlo měří , detekuje a zobrazuje v pravém dol.rohu obrazu(pro informaci uživateli) opravdu každou změnu a dokáže zesvětlit / ubrat v mnoha stupních. PALEC NAHORU! (to je dobře méněno) (Toto TV od LG v r.2013/2014 neuměla a nastavuje při „autodetekci jasu“ bohužel jen minimum a pak maximum svítivosti a přitom když obraz ztmavuje/zesvětluje je vidět desítky stavů jasu kterými prochází při regulaci (trvání změn v jasu tuším cca 5-8s ),

Závěr : Ač pokročilá IPS technologie, zřejmě jde o levnější variantu což naznačuje i cena (kdesi na webu někdo tvrdí že nejde o 8bit panel ale jen o 6bit + 2FRC ...nedokážu posoudit, fotky vypadají hezky a živě (pokud má panel zrovna správné nastavení a černá je skoro černá) ), .

Dnes 3.den po několikátém vypnutí automat.funkcí se mi zdá obraz NEJ a dokonce tu mám konečně i tu téměř černou ! Už jsem nedoufal ... s ničím sem už nehýbal, přijde mi to, jakoby se sám dokalibroval nebo ovládací firmware zrestartoval netuším, ale konečně bez automatiky mám obraz v nějž sem už nedoufal ! Na ploše je příjemnější stále nižší rozlišení a ve hrách apod.nativní nevadí.

Dle mého na hry/multimédia apod. OK, pro fotky : podmínečně ANO (ale problém s černou - pokud si dokážete doladit, neměnit moc nastavení/nezapínat automat.inteligenci apod. )
    Pro čtení/texty/surfování : pro krátkozraké jde již o hrubý rastr nelze jej mít blízko očí jako monitory do 24" (30-40cm , např.kancel.monitor DELL P2414H (pracuju s ním denně a spokojenost nebo staré LCD NEC) ale nutno v souladu s návodem 50-75cm a při nativním rozlišení buď brýle do dálky, anebo zoomovat anebo snížit rozlišení)

Možná kdybych fotil, bylo by to přínosnější než tento můj sloh tady. Snad je 4K tím řešením , které by pomohlo i zde. Jemnější rastr pro nás s horšíma/citlivýma očima snad pozitivum pokud bude dosažen i kontrast a černá. Smartphone nemám, ale i tam se zdálo, že je hon za vícepixely motivován cenou a technolog.pokrokem ale třeba to i u monitorů bude mít pozitiv.dopad na únavu zraku
    (mám grafiku GTX 1060 (předtím AMD Radeon6950) a v control panelu jsem nastavení gamy apod. kontroloval i zkoušel měnit, kabel jak HDMI tak display port - žádná změna ..bohužel, dosud jsem používal 17" LCD cca z roku 2004 - NEC 175VXM+ a spokojenost, brýle netřeba, monitor sem si dal blíž ani barvy apod. sem ladit nemusel (na web , texty apod. 1024x768 na hry klidně 1280x1024 ...24" FULL HD IPS DELL v práci taky, ale i on má asi o malinko hrubší rastr, proto i s ním pracuji raději v 1366x768 kdy jsou fonty tvořeny z více pixelů).

• , zakoupeno v MALL.CZ

Monitor byl hrozně světlý, hrál jsem si dlouho s nastavením a nepodařilo se mi to vyladit. I na starém TN monitoru vypadá černá mnohem lépe (černěji) než na tomto. Navíc mě cca po hodině čumákování do monitoru začali štípat oči, a to i přes nastavení nejvyššího stupně ochrany očí. Nakonec, po třech dnech nastavování a štípání očí, jsem monitor vrátil.

• vybral jsem si jej
  • , zakoupeno v MALL.CZ

• Kvalitně zpracovaný. Plasty po zahřátí a vypnutí nepracují a nepraskají. To dělal můj předešlý monitor asi rok než to přestalo.
    • IPS displej s 8 bitovou barevnou hloubkou. Celkem dobře zobrazuje.
    • Kabeláž se vede nohou u monitoru, velice praktické.
    • Indikační dioda, která svítí bíle při zapnutí a oranžově při standby slouží i jako tlačítko on-off - nerušivé.
    • Ovládací tlačítka ze spodní hrany monitoru.
    • Reproduktory.
    • Rastr při Full HD je znát - při pohledu zblízka.
    • Pozorovací úhly jsou horší než byly u mého starého 6-bit IPS displeje od Philips.

Za cenu 5000, - dostanete solidní monitor, který odvede standardní práci. Značku BenQ jsem nikdy neměl, rozhodla u mě cena a udělal jsem dobře. Kvalitní zpracování, správa kabeláže a všechny druhy připojení, které potřebuji. Vestavěné reproduktory nepotřebuji. Přes sluchátkový výstup mám zvuk z HDMI hnaný přes zesilovač.