BenQ GW2760HM

26 W
LED podsvětlení

• , zakoupeno v kak.cz

• - Úhlopříčka
    • - VA display (podle některých důvěryhodných zdrojů dokonce AMVA+)
    • - LowBlue, SenseEye a další technoligie (je to opravdu znát, oči nebolí ani po mnoha hodinách)
    • - cena
    • - černá je opravdu černá
    • - pozorovací úhly
    • - pěkný vzhled i zezadu (pokud to někoho zajímá)
    • - FullHD rozlišení (velmi dobré, ale přitom ještě nevyžaduje extrémně výkonnou grafickou kartu)
    • - jen 60HZ
    • - možná (pocitově) maličko mázlý obraz při opravdu rychlém otáčení postavy (může to ale dělat i "slabší" grafická karta GTX660)
    • - lesklý rámeček, na kterém je okamžitě vidět každý dotyk a špatně se čistí
    • - nápisy HDMI, SenseEye a LED vytištěné velkým písmem na rámečku zepředu (pochopím samolepku, ale tisknout přímo na rámeček monitoru zepředu velkým písmem HDMI, LED a SenseEye?!) Zase tolik to ale nevadí :)
    • Nemá USB, což je škoda ale ne vada :).

Rozhodně velmi dobrý FullHD monitor (i pro hráče) za parádní cenu (na 27"). Matná obrazovka s pozorovacími úhly skoro 180°, černá je skutečně černá, 60HZ stačí, utáhne ho i mainstreamová grafika, chybí snad jen USB (ideálně 2x 3.0 :)) a hodil by se spíš matný rámeček (mám monitor na kloubovém rameni a denně ho i několikrát přetáčím, takže se na rámeček hodně sahá).

• , zakoupeno v Inter-Store.cz

supr spokojenost

• , zakoupeno v Alza.cz

• Velikost displeje je jeho největší předností. Prosím promyslete dopředu zda opravdu Vám nebude stačit 24", protože když nemáte dostatek místa, budete se neustále rozhlížet, kam se Vám zatoulal kurzor.
    • Je pravda, že při určité světlosti, monitor lehce píská. Přiznávám, že slyším víc než bych musel, ale stačí stáhnout jas. Rovněž rozlišení by mohlo být problém pro hry, grafiku a podobně. Na text a video je to zcela bezproblémové.

Jestli potřebujete monitor na práci a máte dost velký stůl, abyste jej měli dostatečně daleko a zároveň jej chcete využívat jako TV (např. v ložnici, na chatě, v pracovně, v kuchyni), nekoupíte levněji. Pokud přecijen potřebujete spíše detaily a ergonomii, kupte si 24" s vyšším rozlišením.

Úhlopříčka displeje
Spotřeba energie
26 W
LED podsvětlení

VA LED udává směr!
Po představení prvního VA LED monitoru na světě představil nyní BenQ - přední světový výrobce LED monitorů - jako první na světě VA LED monitory pro domácnosti a kanceláře: řadu GW! Řada GW, navržená jako fantastická kombinace LED technologie a VA panelu, vám přináší zcela nové vizuální zážitky a zábavu prostřednictvím skutečně autentických barev, hlubší černé, vyššího kontrastu a ostřejších detailů.

Neodmyslitelná část vybavení vaší domácnosti či kanceláře
Řada GW60 dokonale splyne s jakýmkoli vybavením a obohatí váš životní prostor náznakem tiché elegance díky vysoce lesklému rámečku a stojanu s aerodynamickým zakřivením hrdla evokujícím nádhernou vizuální plynulost. Zadní část GW2760HM, krásná z jakéhokoli úhlu, je tvořena uhlíkovým vláknem navrženým pro navození pocitu vysokého výkonu závodních vozů a dodání energie celému vzhledu. Díky použití 16mm displeje s tenkým rámečkem působí řada GW60 sofistikovaným dojmem, přičemž vše zůstává příjemné a kompaktní. Konfigurace s více panely pro domácí zábavu nebo kancelářské použití bude mnohem snazší a rámeček monitoru nebude působit tak rušivým dojmem.

Režim čtení pro optimalizaci kvality čtení
Pro pohodlnější čtení upravila společnost BenQ teplotu barev, jas, kontrastní poměr a ostrost monitoru vytvořením zcela nového režimu čtení, který simuluje vzhled tištěného papíru, aby se minimalizovalo nepohodlí při čtení obvykle způsobené dlouhotrvajícím a soustředěným pohledem očí na monitory počítačů.

Extrémně vysoký přirozený kontrastní poměr 5 000 : 1 pro lepší hloubku a rozlišení obrazu
GW2760HM nabízí extrémně vysoký přirozený kontrastní poměr 5 000 : 1 pro zvýšení hloubky a rozlišení barev u tmavých a složitých filmových záběrů, takže vše, co vidíte, od nejsvětlejší bílé až po nejtmavší černou, je dokonale vykresleno pro nejčistší a nejjemnější obraz během sledování filmů a hraní videoher.

Zdokonalení audiovizuální zábavy pomocí reproduktorů
Ať už posloucháte hudbu nebo sledujete svůj oblíbený film, jednoduše zapněte reproduktory a vychutnávejte si audiovizuální zábavu!

Multimediální rozhraní HDMI
Nejnovější vysokorychlostní multimediální rozhraní* HDMI umožňuje neuvěřitelně snadné používání těchto monitorů - nyní si můžete vychutnávat digitální zábavu bez jakékoli námahy, přičemž se počítá i s budoucím připojením nových multimediálních zařízení.

Skvělá doba odezvy
Vychutnávejte si vysoce dynamické video bez „duchů“ nebo jiných artefaktů, díky době odezvy 4 ms GTG.

Vizuální řešení Senseye® 3 pro každodenní prohlížení
Vychutnávejte si nejvěrnější barvy reálného světa prostřednictvím technologie BenQ Senseye® Human Vision. Prostřednictvím šesti značkových kalibračních technik nabízí Senseye® 3 pouze tu nejlepší kvalitu zobrazení v každém ze svých šesti přednastavených režimů zobrazení – Standardní, Film, Hra, Fotografie, sRGB a Úsporný, přičemž úsporný režim je speciálně navržen pro úsporu energie a financí.

VLASTNOSTI:
4ms(GtG),16:9, Contrast 5000:1, DCR 20M:1,1920x1080, VA LED, DVI, HDMI, SPK, VESA, TCO5

PARAMETRY:

Vstupní konektor D-Sub, DVI, HDMI, Headphone Jack, Line In
Reproduktor 1W x 2

Napájení
Zdroj energie (90~264 V AC (stříd.)) Built-in
Příkon (režim Zapnuto) 26W (Base on Energy Star)
(Režim úspory energie)

3zákazníci nedoporučují produkt
  • , zakoupeno v kak.cz

• - Úhlopříčka
    • - VA display (podle některých důvěryhodných zdrojů dokonce AMVA+)
    • - cena
    • - černá je opravdu černá
    • - pozorovací úhly
    • - pěkný vzhled i zezadu (pokud to někoho zajímá)
    • - jen 60HZ
    • - lesklý rámeček, na kterém je okamžitě vidět každý dotyk a špatně se čistí
    • Nemá USB, což je škoda ale ne vada :).

• velikost 27"
    • dobry tak max.na filmy
    • -ovladani je kostrbate
    • -nerovnoměrne podsviceni
    • -komicke reproduktory ,kdyby tam nebyly ,nic by se nestalo
    • -nastavit koukateklny obraz je nad lidsky výkon,musel jsem stahnout jiz prednastaveny a až po te byl obtaz jakž tak koukatelny
    • -po 2 letem nepravidelnem pouzivani odesel dipslej ,tedy tesne po zaruce

zn. BENQ už nikdy

• , zakoupeno v Inter-Store.cz

supr spokojenost

Proste nejlepší

• , zakoupeno v Alza.cz

• 27'' - narozdíl od mobilů (které mám pocit do pár let dosáhnou právě této velikosti) už po vyzkoušení menší chtít nebudete
    • Cena (já jej kupoval za 4300)
    • VA - v dané cenové kategorii se běžně prodávají TN (i když je zde pár podobných kousků, co mají i něco jiného, tento patří mezi ně)
    • Barvy - sRGB profil nabízí realistické barvy, ale není problém nastavit si o něco sytější (využívám pro hry)
    • Kontrast - 5000:1 je nadstandart (a v této cenové relaci zázrak)
    • Jas - 300dc/m2 - v této cenové relaci se častěji setkáte se 250 a je to znát
    • Matný panel - spolu s vysokým jasem není pro práci nutné zatahovat a monitor bez problémů zvládne přímé sluneční světlo
    • Spotřeba - údajně 26W, ale to bude asi v režimu Eco (který je nepoužitelný, viz dále)
    • Pozorovací úhly - barvy jsou pořád stejné
    • Odezva 4ms - pouze se zapnutým AMA Premium
    • HDMI
    • Lze pověsit na zeď
    • Jednoduché OSD v češtině
    • Barevné profily - většinou nepoužitelné, filmový ujde (ale vlastní nastavení je lepší), jakž takž je použitelný ten herní, ale jen pro multiplayer FPS hry jako Call of Duty, kde nezáleží na tom, jak krásnou máte grafiku (a stejně hraju s uživatelským)
    • Režim Eco - je zde coby barevný profil, myslel jsem, že jej budu používat na prohlížení internetu, psaní apod., ale je to hrůza - vyblitý barvy, pixelovaný rozmazaný zrnitý obraz, zkrátka nepoužitelné
    • 4ms odezva - když jsem na tom poprvé pustil multiplayer COD 4, tak jsem se zděsil, jak hodně to "duchovalo" (a to už nějakej ten pátek MP nehraju, takže jsem byl pomalý a nehorabaný) - je nutný v OSD zapnout AMA, nejlépe na nejvyšší hodnotu premium
    • Full HD rozlišení - ve hrách už je vidět, že by to chtělo vyšší
    • Nemá nastavitelnou výšku (ale pro mě je téměř akorát) -> řeší uchycení na zeď
    • Tlačítka nastavení "z boku zezadu" monitoru

Měl jsem do roku 2008 starý CRT (mnoho lidí je chválí, já bych nechtěl CRT už nikdy), následně levné 19'' TN LCD od Samsungu - i když levné, tak 5ms odezva a kontrast 8000:1, což bylo oproti jiným panelům sakra znát, s vestavěnými vylepšeními obrazu měl i krásné (přestože nereálné) syté barvy. Nejsem grafik, občas fotím (i když starším vyšším-mainstream kompaktem), nemám kalibrační sondu, abych mohl měřit reálné barvy, když fotím, tak rád používám následně HDR úpravu v PC, celkově se mi líbí sytější barvy (proč koukat na to, co vidím každý den?), na druhou stranu kreslím i maluju dobře a myslím, že pro barvy mám celkem cit. Proto jsem věděl, že VA bude pro mě hezčí než IPS (alespoň v této cenové relaci). sRGB profil asi nepokrývá sRGB dokonale, pochybuju ale, že si toho obyčejný člověk všimne - pro mne vykresluje reálné barvy a je to takový univerzál na cokoli. Když si pustím hru, nebo film (u filmů přepínám spíš), přepnu si na uživatelský profil, kde mám nastaveny o stupínek sytější barvy a jinou úroveň gamma a je to krása :) Ostatní profily nejsou moc použitelné, zejména Eco je katastrofa. OSD nabídka je jednoduchá, přehledná a v češtině, což bude výhoda pro mnoho technicky nezdatných (ne)angličtinářů. Bohužel tlačítka jsou vyřešená trochu krkolomně, jsou na zadní straně, "záchytné body" (abyste věděli, které tlačítko mačkáte) jsou zepředu, takže saháte jakoby těsně za bok monitoru, což není nic moc, vzhledem k tomu, že tlačítek je 6 hned nad sebou, budete si připadat jak klavírista. Na druhou stranu jednou si monitor nastavíte a pak jen přepínáte profily, což už jde jednoduše. Odezva určitě není 4ms. Jak už jsem psal, měl jsem 5ms TN panel a na něm jsem ducha neviděl za celých 5 let ani jednou (a to jsem kdysi hrál COD4 na vyšší úrovni). Tady jsem se dostal při prvním zapnutí COD4 do mírného šoku a hned jsem se pustil do OSD, abych našel něco, čím ty duchy vyženu pryč. Po nastavení AMA na premium už to bylo v pořádku, přesto oproti staršímu TN je obraz takový "tahanější", těžko to popsat - ale hrát se na tom dá bez problémů (na profesionálnější hraní to ale není), spíš jde o to zvyknout si na velikost, najednou musíte v multiplayeru merkovat strašně velkou plochu (taky to chce rychlou myš, abyste jí nemuseli 3x nadzvednout, než přejedete z jednoho konce na druhý :D - což sice není můj problém, ale byl jsem zvyklý myš posunout o cca necelý centimetr, abych "přejel" monitor, teď to je odhadem 2x tolik). Co se týče Full HD rozlišení na 27'', tak jsem byl mile překvapen - ve Windows jsem nezpozoroval, že by se obraz jakkoli zhoršil oproti starýmu 19'' se 1440x900, vše je hladké a slaboučký rastr je jen na tlačítku start (ale může to být tím, že používám Startisback s custom tlačítkem). Vyšší rozlišení samozřejmě vypadá jinak, jemněji, ale rozdílu byste si všimli jen kdybyste měli déle nakoukaný jiný panel s 2560xněco, nebo stály oba panely vedle sebe (pořád se bavíme o obyčejném uživateli, ne hardcore psycho gamerovi, nebo testerovi hardwaru). Plocha na práci je parádně velká, při psaní si pohodlně hodíte prohlížeč/zdrojový dokument na jednu polovinu, Word na druhou a píšete, případně Powerpoint s prezentací na jednu půlku, Word na druhou a uděláte si pohodlně prezentaci k práci bez toho, že byste museli přepínat pořád dokola mezi jednotlivými programy. Kámen úrazu přichází až ve hrách - zde už je malé rozlišení vidět - tedy záleží na hře - třeba engine z COD MW1 i 3 (nevím jak jsou na tom díly od Treyarchu) byl zubatý hrozně (pomohlo zapnutí 2xAA, se 4x zuby zmizí úplně), Assassin's Creed 3 třeba nemá zuby ani na nejnižší nastavení, takové Just Cause 2 a Assassin's Creed 4 je něco mezi. Na druhou stranu u takto velkého panelu je asi jedno (na výpočetní výkon), jestli bude PC muset vykreslovat hry v 4x vyšším rozlišení, nebo jestli zapnete 4x antialiasing. Každopádně to chce trochu lepší kartu - já mám Radeon R9 270X, je sice vidět, že má ještě rezervy, ale FullHD a 4xAA dá vašemu PC docela zabrat.

• Krásné barvy
    • Úhly na boční pohled velmi dobré
    • Píská, vyměnil jsem ho za ten samý model - opět píská.
    • Zboží vráceno.

Kdo má dobrý sluch - po chvíli velmi rušivý pískot.

• 4ms odezva
    • Full HD
    • super obraz
    • solidní pozorovací uhly
    • HDMI
    • Jednoduché nastavení
    • Matný display
    • chybí mi nastavení výšky monitoru.

BenQ GW2760HM Je výborný monitor pro spoustu využití. Monitor je velký, takže ho mám hned před postelí, využívám ho ke sledování filmů a hraní her na playstationu 3. Výhodou jsou také vestavěné reproduktory, které nejsou buh ví jak kvalitní, ale pokud zrovna nemáte reproduktory jiné, budete za tyto vestavěné rádi. Další výhodou je jednoduché přepínání HDMI, VGA a DVI. Monitor mám zároveň napojená na PC a PS3 a mohu kdykoliv přepnout dle libosti. S monitorem jsem spokojen a myslím že lepší za tyto peníze nepořídíte

• , zakoupeno v ALEXA

Vyvážená cena - výkon

• , zakoupeno v ONLINESHOP.cz

• 27" VA LCD
    • Obraz krásný
    • Design neurazí

27" VA LCD za ty peníze - SUPER , nemá chybu.
    A že nemá HDMI? Nevadí pořeší redukce DVI-HDMI.
    Vždyť jde hlavně o rozměr monitoru. A v této cenové kategorii je úžasný OBR.