Dell S2740L

Spotřeba energie
21 W

• , zakoupeno v Alza.cz

• obraz je skvělý, barvy jak mají být, spotřeba
    • lesklý monitor není moc fajn když je za vámi něco světlého, noha není otočná a nastavitelná na výšku

výborný monitor za ještě lepší peníze.
    Rozhodně neprohloupíte. elegantní design. Dell je protě fajn.

Úhlopříčka displeje

Scart: NE
S-Video výstup: NE
Spotřeba energie (W): 21

Provedení výrobku: černá barva

27palcový monitor S2740L vám nabídne místo v přední řadě. Nabízí výjimečně široké pozorovací úhly, bezrámečkové sklo a naši funkci Image Enhance.

Sofistikovaný styl:
27palcová obrazovka prakticky bez okraje a s bezrámečkovým sklem vám umožní zažít obraz k nerozeznání od skutečnosti.

Úžasný výkon:
Funkce pro zlepšení barev Image Enhance, výjimečně široké pozorovací úhly a rozlišení Full HD (max. 1 920 x 1 080) v širokoúhlém formátu 16 : 9 vdechne obrazu život.

Univerzální připojení:
Konektivita VGA a DVI-D (HDCP) zajistí připojení k notebooku nebo stolnímu počítači. Objevujte pomocí portu HDMI možnosti sledování v rozlišení HD. Připojujte zařízení ke dvěma portům USB

Prakticky bez rámečku:
Design s bezrámečkovým sklem nabízí rozsáhlou plochu obrazu.

Velký a odvážný:
Tento lesklý 27palcový monitor s podsvícením LED nabízí obraz k nerozeznání od skutečnosti.

Nádhera a elegance:
Vneste do svého pokoje pro multimédia nebo domácí kanceláře eleganci a moderní styl. Monitor S2740L nabízí ladnou povrchovou úpravu, špičkové zpracování a efektivní design kabeláže

Výjimečně široké pozorovací úhly:
Výjimečně široké pozorovací úhly 178°/178° vás vtáhnou prakticky z jakéhokoli úhlu pohledu.

Ohromující ostrost:
Funkce Image Enhance pro zlepšení barev vám umožní si vychutnat v hrách, filmech a fotografiích dokonale ostré detaily. Energická ostrost obrazu zazáří skvělým dynamickým poměrem stran 8 milionů : 1 (obvykle) a 84procentní barevnou škálou1.

Přizpůsobitelné barvy:
Nástroj DellTM Display Manager vám pomáhá zachovat si produktivitu na základě rychlého přístupu k softwaru, jako je například automatický režim umožňující výběr preferovaného barevného režimu pro každou aplikaci.

Rozlišení
Full HD: Rozlišení Full HD (max. 1 920 x 1 080) v širokoúhlém formátu 16 : 9 vám umožní sledovat, jak obraz ožije filmovou kvalitou.

Pro vaše pohodlí:
Úpravou náklonu ve velkém rozsahu můžete nastavit preferovaný pozorovací úhel. Panel S2740L lze naklonit o 4° dopředu a 21° dozadu.

Zachování univerzálnosti:
Konektivita VGA a DVI-D (HDCP) zajistí připojení k notebooku nebo stolnímu počítači. Prostřednictvím portu HDMI můžete objevit úžasné možnosti intenzivní zábavy v rozlišení HD. Připojujte více zařízení ke dvěma portům USB.

Uspořádání obrazovky:
Software Easy Arrange umožňuje poskládat aplikace na sebe, takže je všechny přehledně uvidíte jedním pohledem. Můžete dokonce vybrat oblíbené rozložení pracovní plochy

VLASTNOSTI

IPS (In-Plane Switching)

Podsvícení:
LED

Stojan:
Možnost náklonu, integrovaná správa kabelů

Podpora zavěšení VESA (zavěšení na stěnu se prodává samostatně):
100 mm x 100 mm

KONEKTIVITA
1x VGA
1x DVI-D (HDCP)
1x HDMI
2x USB

Zabezpečení
Slot pro bezpečnostní zámek a zámek stojanu (součástí dodávky není bezpečnostní zámek a šroub M3x6 mm pro zámek stojanu)

Rozměry
Rozměry (se stojanem):
Výška: 458,7 mm (18,06 palce)
Šířka: 641,9 mm (25,27 palce)
Hloubka: 215,8 mm (8,50 palce)

Hmotnost bez soustavy stojanu (pro účely zavěšení na stěnu nebo zavěšení VESA, bez kabelů):
5,28 kg (11,62 libry)
Hmotnost se soustavou stojanu a kabely: 7,56 kg (16,67 libry)
Hmotnost včetně obalu: 9,18 kg (20,24 libry)

Rozměry výrobku:

Šířka (cm): 20.00
Hloubka (cm): 10.00
EAN: 5397063171354

Záruční doba: 24 měsíců

LCD monitor 27", LED podsvícení, IPS panel, 7ms, 270cd/m2, 1000:1, 1920 x 1080, D-Sub, HDMI

3zákazníci nedoporučují produkt

• perfektní barvy
    • spotřeba
    • bezkonkurenční cena za 27"
    • minimální lagging
    • takřka netřeba kalibrovat
    • bílá je bílá
    • nutné provozovat pouze v místnostech,kde nemáte žádné další zdroje světla jinak budou Vaše oči opravdu trpět (pokud máte za sebou okno,dveře...nedoporučuji).

Za 7000 získáte opravdu skvělý 27" IPS monitor s perfektním podáním obrazu,který není ani třeba kalibrovat.Prostě fotky co jsem vytiskl tak vypadaly stejně na papíře jak na monitoru,žadné útěky do červena apod.
    Pro sledování filmů ideální,žádné překreslování či špatné pozorovací úhly.Stejně tak bezproblémové hraní her.
    Jen je potřeba už při teto velikosti monitoru si trochu odsednout,27" palcu už je opravdu hodně (pro rok 2014 :) a pokud se nechcete rozhlížet,tak opravdu pár cm s židlou dál oceníte.
    jinak nemám co bych vytknul,osobně bych zvažoval koupi znovu a to právě kvůli odleskům..

• značka Dell
    • rychlá reklamace - servis ok
    • - lesklý povrch - skvělé zrcadlo
    • - nerovnoměrné podsvícení
    • - bílá nebyla bílá a už vůbec nebyla rovnoměrná (z leva krásně bílá a od půlky už šla do žluta) -->3x reklamace, u všech stejné, nikdo nevěděl co s tím, kalibrace, nastavení nic nepomohlo, asi špatná série.

Tento monitor bych si určitě nekoupil a nikomu nedoporučuji, nicméně možná jsem měl smůlu na 3 špatné kusy, asi náhodička :D

Zajímalo by mne, jaké monitory měli lidé před tímto, že ho vychvalují na 100% a přitom je to nic moc monitor.

• hezky vypadá dokud se nezapne
    • šílené zrcadlo

po rozbalení a spuštění jel 25 min a následovalo odpojení a vrácení obchodu, čelní plocha je skleněná, tmavší barva okamžitě vrátí zrcadlový odlesk,

• -krasne barvy
    • -velmi nizky inputlag dle recenzi tntcentral
    • -velmi slusna kalibrace uz z vyroby
    • -pekny desing
    • -pevny stojan
    • -dobre osd menu
    • -je to proste Dell
    • -cena
    • -nema PWM
    • -pozor je to zrcadlo!
    • -temer nepouzitelne prednastavene profily jako games, multimedia, text
    • -velmi spatne (hodne dlouho to trva) se cisti i za pomoci special hadricek a roztoku jako je napr D-clean Premium Screen Clean - Anti-Run Gel

Chtel jsem nejakou lepsi znacku nez brat LG (stary TN panel ktery dosluhuje muj model byl LG M2762D) a zaroven aby to melo uz novou technologii AH-IPS. Tenhle model me zaujal prave proto ze je leskly jako jsou treba dnesni mobily, tablety. Takze neco podobneho dostavate jen ve velkem provedeni. Duvodem ze takove provedeni dela vetsi zivost barev nez matny LED monitor.
    Potom dle recenze nizky inputlag udava tntcentral 3.2ms.
    Sam to asi prilis nepoznam ale pro jistotu.
    Kalibraci jsem nastavil tez podle recenze ale az tolik nutna neni.
    Trochu zarazi po vybaleni skutecne leskla obrazovka. Je to proste zrcadlo. Pokud to pustite uz to tolik odlesky nema (u svetlych barev).
    Je tam vsak videt treba vokno za vama na cerne plose.
    Horsi je to pres den, to se leskne vic ale pokud ma clovek castecne zatazeno, neni to az tak problem. Pokud chci koukat film, zatahnu a je klid. Neni to ale prilis idealni asi kdo ma zaluzije. Je lepsi mit poradnej zaves, ktery moc nepropousti svetla. Celkem je to zvyk na par dnu. Pri umelem svetle, problem s lesklosti nemam nebo to nevninam.
    Doporucuju asi nejlip zajit do obchodu, podivat se treba na tablety a zvazit jestli tohle by vadilo i ve velkem provedeni.
    Je treba upozornit take ze monitor ma stojan tzv napevno a nejake otaceni monitoru nelze.

Cerna barva se me rozhodne spatna nezda a je skutecne cerna ve filmech i ve hrach alespon treba u blu-ray filmu, pokud je kvalitni zdroj. Rastr je pomerne individualni zalezitost, ja sam pri rozlyseni 1920x1080 zadny nevidim. Podobne jako duchove treba nevidim, aspon me je to nedela a nebo jsem slepej.
    Zaujali me take profily monitoru, bohuzel ty barvy jsou hodne mimo, takze se to neda moc pouzit. Snad jedinej kterej vyhovuje je jeste Movie. Problem toho je ze kdyz prijde ve filmu tmava scena, tak u tohodle profilu monitor prilis scenu stmavne, takze jsou docela spatne videt detaily. Nepodarilo se me to auto nikde vypnout, ridi to proste samo.
    Reseni je to nepouzivat. Mit vlastni custom nastaveni a v danem playeru proste si kontrast nastavit sam. Kdyz ho dam skoro naplno, jde to hodne slusne a nemusim prepinat nic na monitoru.

Dobra je take cena za tenhle Dell. Pokud nekdo nechce lesklej asi dalsi volba muze padnout na Dell Professional P2714H, ten je vsak drazsi.

pozn.rev A01 z CZC pri vybaleni tam byla nejaka cmouha, musel jsem to ocistit. Ze by to byl vraceny monitor? ... kdovi.
    Sami napise treba jakou mate revizi v zadu na stitku monitoru.

edit (15.08.2014): monitor mam od 13.12.2013 i ted porad spokojenost az na to cisteni

• Živý plastický obraz
    • Na tuto kategorii slušné pokrytí RGB a reprodukce barev
    • Design
    • Změna jasu ovlivňuje tepotu barev
    • Extrémně zrcadlový displej
    • Mizerný kontrast snižuje dojem z filmů (detaily v tmavých scénách)
    • Díky kontrastu využitelný jen pro velmi málo náročné hráče FPS her
    • Naprosto nepoužitelné přednastavené profily (movie, game ad.)

Zařadím se k těm, kteří na fórech hodnotí tento monitor jako podprůměrný. Předesílám, že jsem srovnával s mým více jak 8 let starým TN monitorem Samsung SyncMaster 226BW s úhlopříčkou 22 a rozlišením 1680x1050, novým AH-IPS HP E271i (k tomu napíšu krátkou recenzi na jeho stránce), starším Eizem na grafiku u nás ve firmě a několika IPS monitory mých přátel. Mám nějaké zkušenosti z kalibrací monitorů a v PC mi šlape ve své kategorii špičková GPU EVGA GeForce GTX 660 FTW Signature 2 3GB. Protože jsem grafoman, tak se trošku rozepíšu:
    Ke kontroverzní otázce lesklého displeje: Dell S2740L se nedá zařadit do kategorie monitorů s lesklým displejem – je to monitor se „zrcadlovým“ displejem, který odráží perfektní, takřka „trojrozměrný“ obraz. K tomu aby vytvářel obraz blízkých předmětů, mu bohatě stačí jeho vlastní světlo – tzn., sedíte-li před ním ve vzdálenosti, která odpovídá pohodlné práci s monitorem, včetně čtení textu (50 – 60 cm) krásně se vidíte i ve zcela tmavé místnosti. Podotýkám, že mnohem více a lépe, než u jiných panelů s lesklým displejem. Může za to zřejmě zmiňovaný odstup skleněné desky od plochy monitoru. Konstruktéři tím patrně chtěli dosáhnout poutavého plastického obrazu a kompenzovat tím nižší rozlišení monitoru a známé nedostatky IPS panelů. Nutno přiznat, že se jim to do jisté míry podařilo – monitor lze využít jako televizi s poměrně slušným obrazem, ovšem jen ve zcela temné místnosti. Rastr se nekoná, kontury obrazů jsou hladké a ghostink také není patrný. Ale! 1. Je to monitor a ne televize, takže toto může být jen malinké plus v hodnocení. 2. Mizerný kontrast a samotná IPS technologie je krokem zpátky v dokonalosti reprodukce obrazu.
    Zde se pozastavím nad „přínosem“ moderní technologie IPS. Povšimněte si, že jako monitory pro milovníky filmů, jsou v recenzích nejlépe hodnoceny, ba přímo označovány, monitory MVA. Zachytil jsem v jedné recenzi: „… je příjemné vidět, že se tento výrobce nenechal strhnout trendem IPS panelů a přinesl monitor s technologií A-MVA …“ Po letech jsem si řekl, že je čas na nový monitor, no a samozřejmě, že když investice, tak do nejnovější technologie. Když jsem se díval na film ve skvělé kvalitě na tomto Dellu, zarazilo mě, že nezaznamenává oproti mému Samsungu žádný posun v kvalitě obrazu – ve světlých scénách je kvalita srovnatelná, ovšem ve tmavých scénách zaniká minimálně 20% detailů! Ladil jsem monitor doslova hodiny, ale lepšího výsledku jsem nedosáhl. Domníval jsem se, že je to nízkým rozlišením a tak jsem navštívil přátele, kteří vlastní IPS monitory 24 střední třídy s rozlišením 1920x1200. Shledal jsem, že tmavé scény jsou podobně mizerné. Po této zkušenosti a dalším studiu recenzí jsem dospěl k názoru, že IPS nám zatím přináší pouze lepší reprodukci černé a bílé (to už ale umějí i MVA monitory) a lepší pozorovací úhly – to je však přínos, který je tak trochu komerčním mediálním humbukem a nejen podle mého názoru nemůže nedostaky IPS vykompenzovat. Mimochodem - na dobře udělaný TN monitor se v pohodě můžou koukat čtyři vedle sebe sedící diváci. Jinak nám IPS obecně přinesla akorát mizerný kontrast, horší odezvu a input lag a katastrofální podsvícení monitorů. Situace se sice lepší, ale IPS monitory nižší a střední třídy nedosahují kvalit a univerzálnosti MVA monitorů stejné cenové kategorie. Pokud teda nechcete investovat do nejvyšší třídy IPS monitorů (a i tam dle recenzí musíte pečlivě vybírat) vykašlete se s odpuštěním na IPS, dokud to výrobci trochu nedotáhnou – stále se objevují nové TN a MVA monitory. Tento názor prosvítá i na techno webech - z pochopitelných důvodů jen nenápadně (nemůžou šmahem odsoudit IPS, neměli by co recenzovat a z čeho profitovat).
    Zpět k Dellu: Mizerný kontrast se u filmů dá ještě zkousnout, ale zcela ničí dojem z her. Battlefield 3 na plné detaily: Tam kde na svém starém Samsungu v pohodě likviduju nepřátele ukryté ve tmě či stínu – na Dellu jsem je často marně hledal. Ze světlých scén jsem byl naopak oslněn. Přechod tmavých a světlých scén je pak učiněné utrpení. Po hodině dalšího ladění monitoru jsem to vdal.
    Co se týče pokrytí RGB – docela slušné, samozřejmě mnohem lepší než na mé staré 22 (to už by bylo vážně smutné, kdyby ne), jen červenou se mi nepodařilo uspokojivě vyladit. Řekněme že poloprofi úpravou fotek si neuděláte vyloženě ostudu. Pro základní práci s fotografiemi a grafikou však nutno kalibrovat. Pro ostatní využití má monitor slušné tovární nastavení. Problém je, že změna jasu ovlivňuje teplotu barev, takže vlastně můžete pracovat jen s jedním nastavením jasu. Přednastavené profily (movie, game apod.) jsou naprosto nepoužitelné a vyvolávají WTF konsternaci. Musím ještě podotknout, že můj kus měl vadu – po různě dlouhé době se uživatelské nastavení samo resetovalo do původního – to však v hodnocení neberu v potaz.
    Pro mnohahodinovou práci je tento Dell absolutně nepoužitelný – pracovat lze jen v naprosto odstíněné tmavé místnosti a i tak vás ze zrcadlení monitoru za chvíli rozbolí hlava. I kdybych ale hodnotil Dell v jeho kategorii, tedy jako multimediální monitor pro brouzdání na internetu, sledování filmů a hraní her, musím konstatovat následující: Posun dolů v kvalitě reprodukce filmů oproti starším technologiím, videa v nižší kvalitě (třeba z netu) - katastrofa, mizerný kontrast naprosto ničí zážitek z FPS her, použití zrcadla překrývajícího monitor – přinejmenším nešťastné.
    Pokud dosud vlastníte nějaký levný TN monitor – budete samozřejmě oslněni. Pokud však vlastníte kvalitnější TN monitor – budete zklamáni. Velká plocha je sice fajn a super komfort, ale zdaleka nekompenzuje nedostatky monitoru. Je myslím mnoho nesrovnatelně lepších možností upgradu.
    Pokud chcete využít monitor převážně jen jako druhou televizi ve velmi dobře stíněné místnosti, trváte na IPS technologii, přehráváte videa jen v HD kvalitě a záleží vám na bezproblémových pozorovacích úhlech, můžete si jednu hvězdičku přidat.

• Krasny obraz jak podani barev tak celkove zpracovani výrobků.
    • Asi nic není :)

Po dlouhem rozhodovani jaky monitor 27 zakoupit musim uznat ze tohle je jasna volba,take sem ihnet po zakoupeni monitoru jako napr.LG okamzite vyrobek vracel no proste hruza a tak jsem se nakonec rozhodl pro tento :) musim jen chvalit,vyborne zpracování celeho monitoru+krasny obraz jak podani barev a jeste lepsi ovladani to je fakt na 1 oproti jinym co jsem mel moznost vyzkoušet proto muzu jen doporučit Dell je prostě The Best .

• spotřeba
    • výborné podání barev
    • stabilní a pevný stojan
    • přehledné a intuitivní OSD menu
    • úžasný dizajn (lepší než na fotkách)
    • + - lesklý displej ?? (jak pro koho)
    • možná cena, ale to je u tohoto kvalitního LCD relativní
    • už nic

ím,
    jak bych tedy začal.. Po více jak dvouměsíčním rozhodování, jsem se konečně rozhoupal a pořídil si tento úžasný monitor. Rozhodování bylo pro mně docela těžké. Už předem bylo celkem jasný, že to nebude monitor s TN panelem a jelikož doba už pokročila, vybíral jsem mezi mezi IPS a MVA panely. Samozřejmě o to se výběr zúžil, navíc jsem chtěl monitor (27') max do 8 tis. Takže co nám tu zbylo? Byly to tedy tyto monitory - Dell S2740L, ASUS MX279H, LG Flatron IPS277L, Philips Brilliance 278G4DHSD, AOC i2757Fh a BenQ GW2750HM. Z výše zmiňovaných kusů mají prvních pět identický panel a to od LG. Podle sáhodlouhýho čtení zahraničních fór jsem vyzjistil, že ASUS má nevýrazné barvy a že ani nejde zkalibrovat, navíc obraz se při rychlých scénách maže. LG má barvy o dost lepší, ale dost vysoký input lag. AOC dopadl v testech poměrně dobře a po zkalibrování ještě líp, ale jelikož si pod názvem AOC představím starý CRT monitory, ta prostě ne .. :.) No a co se týče Benq, tak opět - opravdu nutnost zkalibrovat + opět vyšší input lag a navíc dizajn pro mě takový jaksi prostě plasťák. Takže mi tady ve finále opět zbyl Dell, o kterým jsem stejně přemýšlel od samého začátku. Po rozbalení sem se nemohl nabažit krásy tohoto modelu. Vizuálně trošku strožší vzhled, za to elegatně provedený. Navíc stojan není žádná kuří noha. Je pevný, bez žádnýho houpání, či vrzání a hlavně stabilní. Po zapnutí a najetí do win na vás dýchne opravdu překrásné podání barev. Takže se jen potvrdilo to, co se píše na fórech. Jen jsem si decentně poupravil barvy v nastavení monitoru podle kalibrovaného profilu z TFT central zde - http://bit.ly/YQrwgL, které je naprostou přehledné a intuitivní. Myslím si ale, že rozdíl je jen nepatrný.. Vypadá to, že už z fabriky je výborně zkalibrovaný (na nějakým zahraničním fóru jsem se dočetl, že gamut je už od výroby na 98%), a i podle jednoduchosti dolazení to tak vypadá.. Co se týče podsvícení, tak jsem nic výjimečného nezaznamenal. Ba naopak, připadalo mi rovnoměrné a bez prosvítání. Další věcí, o kterých se hodně mluví a kterých jsem se bál, jsou duchové (inverze barev). Nic takovýho jsem (tmavá/světlá barva) na střídající scénách nepostřehl.. Zkoušeno na BF3, BO2 i FC3. Možná je to dáno nějakou novější revizí monitoru. No a v poslední řadě tu máme lesklý povrch displeje. Ano, odrazy tu jsou, ale není to zas až tak rušivé, jak se někde píše. A to mám za sebou momentálně okno .. :) Takže maximálně stačí zatáhnout. Ale určitě alespoň nějakou minimální antireflexní úpravu to podle odlesku má, což už bylo dokázáno sundáním skla. Navíc když se na monitor dívám z cca 50 cm, tak vůbec nevidím rastr, což je docela zajímavé. Takže kdo chce monitor s úchvatnýmu barvamy a s perfektním dizajnem, a nevadili by mu sem tam nějaký odlesky, tak je to jasná volba

• , zakoupeno v Alza.cz

• obraz je skvělý, barvy jak mají být, spotřeba

výborný monitor za ještě lepší peníze.
    Rozhodně neprohloupíte. elegantní design. Dell je protě fajn.